práca, zamestnanie v zahraničí
bl Aktuality Pracovné ponuky Práca v zahraničí Zamestnanie Životopis Motivačný list Žiadosť o prijatie do zamestnania Výpoveď zo zamestnania bl
Práca v Anglicku
Veľká Británia má podobne ako iné členské krajiny Európskej únie svoje špecifické pravidlá a zákony, právne upravujúce zamestnanecký pomer. Minimálna mzda v Anglicku pre zamestnancov, starších ako 24 rokov je 7,83 libry na hodinu. Na zamestnancov od 21 do 24 rokov sa vzťahuje minimána mzda 7,38 libry na hodinu. Zamestnanci od 18 do 20 rokov majú nárok na 5,90 libry na hodinu. Nájsť si prácu v Anglicku je o niečo jednoduchšie ako na Slovensku, čo umožňuje aj dlžka minimálnej výpovednej lehoty, stanovená na 1 týždeň. V prípade, že sa zamestnanec rozhodne zmeniť zamestnanie a podá výpoveď, daná pracovná pozícia bude voľná najmenej o 7 dní.
Dopyt po zamestnancoch v Anglicku je vyšší v období od Veľkej noci do konca letných prázdnin. Vzhľadom na voľnejšie nastavené pravidlá, súvisiace zo zamestnávaním je možné v Anglicku pracovať skôr ako dôjde k podpisu pracovnej zmluvy. Po nástupe do zamestnania je potrebné si obstarať tzv. National insurance number, t.j. pridelené číslo zdravotného poistenia pod ktorým sú evidované príjmy zamestnancov. Asistenciu pri hľadaní zamestnania poskytuje uchádzačom o zamestnanie štátom zriadená inštitúcia Jobcentre Plus. Prehľad voľných pracovných pozícií je dispozícii na štátom prevádzkovanej web stránke jobsearch.direct.gov.uk. Práva zamestnancov, ktorí pracujú v Anglicku sú uverejnené na web stránke www.gov.uk. Ďalšie podrobnosti o zamestnaní a samostatnej zárobkovej činnosti sú uvedené na web stránke HM Revenue & Customs.
2015 Práca|

Práca v Anglicku

|Kontakt